Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Çeke është duke punuar në gjetjen e rrugës më të përshtatshme për të afruar Kosovën sa më shpejtë në Mekanizmin e Stabilizi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor




Çeke është duke punuar në gjetjen e rrugës më të përshtatshme për të afruar Kosovën sa më shpejtë në Mekanizmin e Stabilizi Empty
MesazhTitulli: Çeke është duke punuar në gjetjen e rrugës më të përshtatshme për të afruar Kosovën sa më shpejtë në Mekanizmin e Stabilizi   Çeke është duke punuar në gjetjen e rrugës më të përshtatshme për të afruar Kosovën sa më shpejtë në Mekanizmin e Stabilizi Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 6:44 pm

Ambasadorja e Republikës Çeke në Kosovë, Janina Hrebickova, prezantoi objektivat e Republikës Çeke për Kosovën, gjatë mandatit 6 mujor, si kryesuese e radhës e Bashkimit Evropian. Tre objektivat kryesorë të Republikës Çeke gjatë udhëheqjes së BE-së, janë; ekonomia, energjetika dhe ndikimi i Çekisë në politikën evropiane dhe atë ndërkombëtare. Hrebickova ka thënë: “ne jemi të interesuar që t'u ndihmojmë vendeve të Ballkanit Perëndimor në rrugën drejt integrimeve evropiane dhe në atë të procesit të stabilizim asocimit. Në këtë kontekst vendet kanë për të përmbushur disa detyra dhe obligime të rëndësishme gjë të cilën e kemi bërë edhe ne”. Ndërsa, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka thënë se dëshira kosovare është që gjatë udhëheqjes së presidencës së këtij 6 muajshi, politika e Republikës Çeke të jetë edhe politikë e Bashkimit Evropian dhe të ketë një qasje të re dhe të avancuar në raport me Kosovën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Çeke është duke punuar në gjetjen e rrugës më të përshtatshme për të afruar Kosovën sa më shpejtë në Mekanizmin e Stabilizi
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Shqipëria e përkushtuar të ndihmojë Kosovën
» Politikë konsistente e SHBA-ve për Kosovën
» Duke pare televizor
» Zelanda e Re së shpejti do ta njohë Kosovën
» 72-vjeçarja duke vrapuar kap hajneshën e re

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Info & Lajmërime-
Kërce tek: