Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Si transmetohen morrat gjenitalë?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
xoni
antar 0%
antar 0%
xoni

Male Numri i postimeve : 46
Age : 25
Qyteti : kaqanik
Registration date : 15/01/2009

Si transmetohen morrat gjenitalë? Empty
MesazhTitulli: Si transmetohen morrat gjenitalë?   Si transmetohen morrat gjenitalë? Icon_minitimeSat Jan 24, 2009 1:37 pm

Morrat gjenitalë transmetohen zakonisht nëpërmjet kontaktit seksual, por edhe kontaktet e tjera të ngushta trupore mund të shkaktojnë infeksion. Në disa raste, morrat gjenitalë mund të transmetohen nëpërmjet çarçafeve dhe ndërresave. Edhe krevatet e diellit (për nxirjen artificiale me rrezet ultravjollcë) gjithashtu mund të shkaktojnë infeksion.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si transmetohen morrat gjenitalë?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Shendetsi-
Kërce tek: