Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Morrat gjenitalë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
xoni
antar 0%
antar 0%
xoni

Male Numri i postimeve : 46
Age : 25
Qyteti : kaqanik
Registration date : 15/01/2009

Morrat gjenitalë Empty
MesazhTitulli: Morrat gjenitalë   Morrat gjenitalë Icon_minitimeSat Jan 24, 2009 1:35 pm

Morrat gjenitalë janë një parazit/insekt i verdhë dhe si i hirmë afro 2-3 mm i gjatë. Morrat gjenitalë janë të dukshëm për syrin pa zmadhim dhe shumëzohen duke lënë vezë. Vezët janë gjithashtu të lehta për t’u parë. Ato mbijetojnë më mirë në qimet e zonës gjenitale, por mund të gjenden edhe në qimet e trupit, mbi kokë dhe në vetulla.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Morrat gjenitalë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Shendetsi-
Kërce tek: