Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Apple heq dorë nga Macworld

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$


Male Numri i postimeve : 908
Age : 34
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Apple heq dorë nga Macworld Empty
MesazhTitulli: Apple heq dorë nga Macworld   Apple heq dorë nga Macworld Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 12:55 pm

Apple heq dorë nga Macworld Apple-new-logo-lg(1)

Konferenca e sivjetme Macworld do të jetë edhe e fundit; nga Apple, në fakt, kanë paralajmëruar se mbajtja e kësaj ngjarje shumë të madhe nuk u shpaguhet.
Këtë veprim nuk ka qenë edhe shumë e vështirë ta parashikojmë; në fakt, panairet shitëse siç është Macworld nga viti në vit zvogëlohen dhe ndikimi i tyre në media është çdo herë e më i vogël, prandaj shumë kompani heqin dorë nga pjesëmarrja (e shtrenjtë) në ngjarje të tilla. Për ato para Apple do të mund të organizojë disa ngjarje më të vogla me të cilat do të arrijë efekt dukshëm më të madh.

Është interesante se edhe Steve Jobs nuk do të flas në Macworldin e sivjetmë, që sigurisht nënkupton se gjendja shëndetësore (e cila për një kohë i është dobësuar) është edhe me keq. Në vend të tij do të flasë personi përgjegjës i marketingut të kompanisë Apple - Phil Schiller, derisa shumë supozojnë se do të mund të vjen edhe paralajmërimi i Jobsit nga detyra e drejtorit ekzekutiv të kompanisë.

Sa i përket vet Macworldit, ajo që Apple do të paraqes në të si gjithmonë është një fshehtësi e mbajtur mirë, mirëpo po përflitet për modelin e ri të Mac Mini. Informatat e sakta, natyrisht, do t’i dimë kur Apple vendos që t’i publikojë vet.

www.macworld.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Apple heq dorë nga Macworld
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Apple iPod To Computer 4.8
» Apple ndalon gjinjtë për iPhone
» Meda për Vitin e Ri me “Dy unaza në dorë”
» Nje grua hyne ne autobus me femije ne dore.
» Meda për Vitin e Ri me "dy unaza në dorë"

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: