Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Nënkampionët botërorë mposhten në Velodrome

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Nënkampionët botërorë mposhten në Velodrome Empty
MesazhTitulli: Nënkampionët botërorë mposhten në Velodrome   Nënkampionët botërorë mposhten në Velodrome Icon_minitimeThu Feb 12, 2009 4:51 pm

Takimi miqësor i zhvilluar të mërkurën mbrëma në stadiumin e Marseille, Stade Velodrome, ndërmjet përfaqësueses së Francës dhe asaj të Argjentinës ka përfunduar me rezultat prej 2-0 në favor të të zgjedhurve të legjendës Diego Maradona.
Përfaqësuesja e Argjentinës ishte skuadër dominuese në këtë përballje duke mos i lënë asnjë hapësirë francezëve, të cilët ishin të pafuqishëm, pavarësisht se luanin në teren vendas.

Argjentinasit shënuan nga një gol në të dyja pjesët. Jonas Gutierrez krijoi epërsinë për mysafirët pesë minuta pa përfunduar pjesa e parë (40’), ndërsa Lionel Messi dyfishoi epërsinë në pjesën e dytë (83’), pasi pranoi një pasim nga Carlos Tevez.

Kjo humbje duhet ta alarmojë Federatën Franceze të futbollit se ka ardhur koha që t’i tregohet dera trajnerit Raymond Domenech, i cili në asnjë mënyrë nuk po e gjen formulën e fitores.


Nënkampionët botërorë mposhten në Velodrome F.0211231154757_m

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Nënkampionët botërorë mposhten në Velodrome Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Nënkampionët botërorë mposhten në Velodrome
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: