Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Barca dhe Reali skuadrat më të popullarizuara

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Barca dhe Reali skuadrat më të popullarizuara Empty
MesazhTitulli: Barca dhe Reali skuadrat më të popullarizuara   Barca dhe Reali skuadrat më të popullarizuara Icon_minitimeThu Feb 12, 2009 4:48 pm

Barcelona dhe Real Madridi janë dy skuadrat më të popullarizuara në Evropë.
Në bazë të një sondazhi të realizuar nga kompania hulumtuese “SPORT+MARKT”, në të cilin janë përfshirë 9.600 tifozë, të moshave ndërmjet 15 dhe 69-vjeçarë, anembanë Evropës, është llogaritur se Barcelona ka afro 44.2 milionë mbështetës në Evropë.

Ndërkohë Mbretërit nga Madridi janë skuadra e dytë më e famshme në Evropë dhe grumbullojnë 41 milionë tifozë anekënd Evropës.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Barca dhe Reali skuadrat më të popullarizuara Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Barca dhe Reali skuadrat më të popullarizuara
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: