Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ekonomia e Afganistanit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 30
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Ekonomia e Afganistanit Empty
MesazhTitulli: Ekonomia e Afganistanit   Ekonomia e Afganistanit Icon_minitimeThu Feb 12, 2009 2:42 pm

Pas disa dhjetëvjeçarëve të luftës, ekonomia e Afganistanit
zhvillohet po thuaj se në nivel të fshatrave. Si do që të merret
partnerët kryesorë të Afganistanit janë Pakistani dhe Irani. Mbjellja e
opiumit edhe pas ramjes së regjimit të Talibanëve ende vazhdon dhe
është produkti më i eksportuar i Afganistanit në botë perëndimore
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ekonomia e Afganistanit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Ekonomi-
Kërce tek: