Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Alfa Mi.To GTA me 240 KF!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Alfa Mi.To GTA me 240 KF! Empty
MesazhTitulli: Alfa Mi.To GTA me 240 KF!   Alfa Mi.To GTA me 240 KF! Icon_minitimeSat Jan 24, 2009 8:31 am

Në panairin e radhës në Gjenevë, Alfa do ta prezantojë versionin GTA të Mi.To, i cili do të ketë 240 KF, ndërsa do ta arrijë shpejtësinë prej 100 km/h për 6 sekonda! Me këtë version të ri Alfa do t’i bëjë konkurrencë Mini John Cooper Works, i cili ka 31 KF më pak.

Mi.To GTA do të jetë e pajisur me të gjitha shtesat e nevojshme me qëllim që fuqia e motorit të mund të shfrytëzohet në teren, para së gjithash duke aluduar në boshtin e përparmë, i cili do t’i kontrollojë maksimalisht rrotat e përparme duke mos lejuar dridhjen e tyre.

Motori do të jetë 1.8 litërsh dhe do të ketë një mbushës turbo, me ndihmën e të cilët do të arrijë 240 KF, të mjaftueshme për ta lëvizur Alfën ‘e vogël’ në 240 km/h shpejtësi maksimale.
Alfa Mi.To GTA me 240 KF! F.0123142313882_m

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Alfa Mi.To GTA me 240 KF! Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Alfa Mi.To GTA me 240 KF!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: