Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Kaka kërkon nga City mundësi largimi nё vitin 2010

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorKaka kërkon nga City mundësi largimi nё vitin 2010 Empty
MesazhTitulli: Kaka kërkon nga City mundësi largimi nё vitin 2010   Kaka kërkon nga City mundësi largimi nё vitin 2010 Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 2:13 pm

Mesfushori i Milanit, Kaka, ka kërkuar nga City njё pikё tё veçantё nё kontratë, e cila do t’i lejonte atij tё largohet pas njё viti nënshkrimi me ta.
Kaka ёshtё nё rrugё pёr tё kompletuar transferimin e tij 108 milionё funtesh tek Manchester City (120 milionё euro), por, si pjesё tё marrëveshjes ka kërkuar qё ekipi anglez tё fusë njё pikё tё veçantё qё do t’i lejojё tё largohet.

Siç shkruan Corriere Dello Sport, ekipi nga Premierliga ka pranuar kёrkesёn e tij, nga e cila klubi do tё humbte 55 milionё euro nёse ajo realizohet nё tё ardhmen.

Kaka ka kërkuar qё tё mund ta blejё kontratën e tij pёr 65 miliionё euro, e cila do t’i mundësonte atij tё largohet nёse planet dhe premtimet e Cityt nuk materializohen.

Si shtesё, braziliani ka kërkuar 20% rritje tё tё ardhurave tё tij vjetore si kompensim qё nuk do tё mund tё luajё nё Ligёn e Kampionёve nё sezonin e ardhshёm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kaka kërkon nga City mundësi largimi nё vitin 2010
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: