Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Barca dhe Reali kanë diçka të përbashkët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 30
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Barca dhe Reali kanë diçka të përbashkët Empty
MesazhTitulli: Barca dhe Reali kanë diçka të përbashkët   Barca dhe Reali kanë diçka të përbashkët Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 6:57 pm

Dy rivalët më të mëdhenj të futbollit spanjoll, Real Madrid dhe Barcelona, këtë vikend së bashku kanë hyrë në listën e rekordeve të La Ligas.

Barcelona pësoi nga skuadra e rikthyer në La Liga, Numancia, me rezultat 1-0, ndërsa një orë e gjysmë më pas edhe Real Madridi u mposht nga Deportivo La Coruna në Riazor me rezultat 2-1.

Edhe pse këto duken humbje të zakonshme, në fakt është hera e parë pas më shumë se 70 vitesh që gjigantët spanjollë kanë humbur në takimin e parë të sezonit të ri.

Vetëm në sezonin e largët 1939/1940, dy skuadrat e mëdha evropiane e kanë shijuar humbjen që në javën e parë të hapjes së sezonit të ri. Asokohe, Madridi kishte humbur nga Sevilla, 3-1, ndërsa Barca nga rivalët e qytetit, Espanyol, me rezultat minimal 1-0.

Kjo humbje do t’i inkurajojë rivalët kryesorë për titullin kampion, siç janë Valencia dhe Atletico Madridi, të cilët kanë shfaqur një formë të shkëlqyer në javën e parë të sezonit të ri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Barca dhe Reali kanë diçka të përbashkët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Bota e Sportit :: Futbolli-
Kërce tek: