Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Rekord i ri në shikimin e televizionit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Rekord i ri në shikimin e televizionit Empty
MesazhTitulli: Rekord i ri në shikimin e televizionit   Rekord i ri në shikimin e televizionit Icon_minitimeFri Feb 13, 2009 1:01 pm

Faktin që televizori konsumon një pjesë të madhe të jetës së njeriut e ka vërtetuar Suresh Joachim, nga Sri Lanka, i cili e ka thyer rekordin personal dhe të Guinessit duke shikuar në televizor 72 orë pa ndërprerë.
“Associated Press” njofton se Joachim ishte ndier i gatshëm të kalojë tre ditë të plota duke mos i larguar sytë nga ekrani i televizorit.

Gjatë kësaj kohe rekordthyesi ka pohuar se ndihet mirë, ndërsa ndoshta ka thyer edhe nj rekord tjetër duke pirë më shumë se 30 filxhanë kafe për 72 orë.

Joachim ka zgjedhur aktorin e tij të preferuar, Keith Southerland, dhe serialin “24”, me ç’rast i ka shikuar seritë e tri sezoneve të serialit kriminalistik.

Rekordi paraprak i Guinessit, ishte 69 orë e 48 minuta, të cilin po ashtu e mbante Joachim nga viti 2005.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Rekord i ri në shikimin e televizionit Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albaniansharks.albanianforum.net
 
Rekord i ri në shikimin e televizionit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Fun-
Kërce tek: