Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ishulli i të Dashuruarave zbulohet në Google Earth

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Ishulli i të Dashuruarave zbulohet në Google Earth Empty
MesazhTitulli: Ishulli i të Dashuruarave zbulohet në Google Earth   Ishulli i të Dashuruarave zbulohet në Google Earth Icon_minitimeFri Feb 13, 2009 12:57 pm

Një ishull i vogël në formë të zemrës në detin Adriatik është bërë një hit i pushimeve për Shën Valentin, pasi që është zbuluar në Google Earth.
As vet pronari i ishullit të pabanuar nuk e dinte se sa bukur ishte i formësuar si zemër ishulli në bregdetin kroat, derisa nuk është vërshuar nga kërkesat prej të dashuruarve për të qëndruar aty.

"Ka qenë e pabesueshme. Ne mendojmë se është ishulli më i përsosur në formë të zemrës në botë", ka thënë Vlado Juresko familja e të cilit ka pronë 108.696 metrave katrorë të ishullit Galesnjak, i cili ka filluar të thirret me të madhe si “Ishulli i Dashnorëve.

"Askush nuk jeton këtu, prandaj nëse të dashuruarit me të vërtetë dëshirojnë të kalojnë vetëm për vete ai është ishulli më i përsosur i braktisur”, ka shtuar ai.

"Ne gjithmonë kemi menduar se duket si zemër, por qëkur është parë në Google Earth çdokush e ka parë dhe e mbarë bota duket se po ka dëshirë të qëndroj këtu", ka përfunduar pronari me fat.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Ishulli i të Dashuruarave zbulohet në Google Earth Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albaniansharks.albanianforum.net
 
Ishulli i të Dashuruarave zbulohet në Google Earth
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Fun-
Kërce tek: