Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Presidenti i apelon popullit - lutuni për shiun

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Presidenti i apelon popullit - lutuni për shiun Empty
MesazhTitulli: Presidenti i apelon popullit - lutuni për shiun   Presidenti i apelon popullit - lutuni për shiun Icon_minitimeFri Feb 13, 2009 12:55 pm

Presidenti sirian, Bashar al-Assad ka kërkuar nga bashkatdhetarët e tij të luten që shiu të bjerë në vendin e tyre, në të cilin thatësira po sundon për të tretin vit me radhë, kanë njoftuar mediat botërore.
Lutjet e veçanta myslimane për shi, të njohura me emrin salat al-istiska, do të recitohen të shtunën në të gjitha pjesët e Sirisë, në të cilën gjatë këtij viti ka rënë jashtëzakonisht pak shi.

Thatësira më së rëndi ka goditur bujqësinë dhe ka sjellë deri tek rënia e madhe e produkteve ushqimore.

Korrjet kanë sjellë më pak se dy milionë tonë në vitin 2008, derisa vite më herët ato kanë dhënë deri në pesë milionë tonë.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Presidenti i apelon popullit - lutuni për shiun Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albaniansharks.albanianforum.net
 
Presidenti i apelon popullit - lutuni për shiun
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Fun-
Kërce tek: