Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Vjedhin tanket për t'i shitur si metale të vjetra

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Vjedhin tanket për t'i shitur si metale të vjetra Empty
MesazhTitulli: Vjedhin tanket për t'i shitur si metale të vjetra   Vjedhin tanket për t'i shitur si metale të vjetra Icon_minitimeFri Feb 13, 2009 12:54 pm

Policia polake ka gjetur katër tanke të cilat janë vjedhur jo larg qytetit të Lublinit për tu shitur si metale të vjetra.
"Katër tanke më të rënda se 20 tonë secila është dashur të shiten si metale të vjetra për 60.000 zlota (13.000 euro)", ka thënë zëdhënësi i policisë lokale Jacek Deptus. Tanket janë vjedhur nga terreni për ushtrime ushtarake në të cilin kanë shërbyer si shënjestër.

Policia ka arrestuar dy banorë të qytetit të Lublinit, të dyshuar për organizimin e vjedhjes.

Sipas Deptusit, hajnat kanë përdorë traktorë të mëdhenj dhe vinç të rëndë 60 tonë për t'i transportuar automjetet e blinduara nga toka e ushtrisë ku me vite të tëra kanë shërbyer si shënjestër për ushtrim.

Ata kanë angazhuar dy transportues për t'i bartur deri tek depoja e metaleve të vjetra.

"Nuk kanë shpresuar se depoja e hekurishteve do t'u refuzojë tanket, për shkak të mungesës së dokumenteve mbi prejardhjen e tyre", ka thënë Deptus.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Vjedhin tanket për t'i shitur si metale të vjetra Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albaniansharks.albanianforum.net
 
Vjedhin tanket për t'i shitur si metale të vjetra
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Fun-
Kërce tek: