Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 54 persona jetojnë në banesën 50 metra katrorë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

54 persona jetojnë në banesën 50 metra katrorë Empty
MesazhTitulli: 54 persona jetojnë në banesën 50 metra katrorë   54 persona jetojnë në banesën 50 metra katrorë Icon_minitimeFri Feb 13, 2009 12:37 pm

Pesëdhjetekatër njerëz janë paraqitur zyrtarisht se jetojnë në
banesën prej 50 metra në qytetin e vogël estonez Mikitamae, në kufirin
në mes këtij shteti baltik dhe Rusisë, ka konstatuar Zyra estoneze për
migrime.
"Bëhet fjalë për ish qytetarë rusë të cilët kanë
fituar nënshtetësi estoneze dhe jetojnë në shtet", ka deklaruar për
gazetarë Enel Pungas, zëdhënësi i kësaj zyre.

Ligji estonez lejon që nënshtetësia lokale tu ndahet banorëve të
territoreve të cilat i kanë takuar Estonisë para Luftës së Dytë
Botërore, e të cilët, apo prindërit e tyre, kanë qenë qytetarë estonezë
para se Bashkimi Sovjetik të okuponte shtetet baltike në qershor të
vitit 1940.

Numri i madh i banorëve zyrtarë nuk ka çuditur autoritetet lokale në
Mikitamae. Ata marrin subvencione nga qeveria për çdo banorë i cili
është i regjistruar tek ata.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
54 persona jetojnë në banesën 50 metra katrorë Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albaniansharks.albanianforum.net
 
54 persona jetojnë në banesën 50 metra katrorë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Fun-
Kërce tek: