Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Luani i detit mëson të shkruajë kinezisht

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Luani i detit mëson të shkruajë kinezisht Empty
MesazhTitulli: Luani i detit mëson të shkruajë kinezisht   Luani i detit mëson të shkruajë kinezisht Icon_minitimeSun Feb 01, 2009 5:20 pmKujdestarët e kopshtit zoologjik raportohet të kanë trajnuar një luan të detit të shkruajë në gjuhën kineze.
Personeli në kopshtin zoologjik Ningbo në Kinë, kanë kaluar tre muaj duke e mësuar luanin e detit, të emëruar Peter, raporton gazeta “People's Daily”.

Ai tani mund të shkruaj karakteret kineze që paraqesin fjalën “demi”, si dhe mund të nënshkruaj atë me vulën e “luanit të detit”.

Pasi që e shkruan, gjashtëvjeçari Peter e mban dhe e vulos në letër në formë të nënshkrimit.

Kopshti zoologjik thotë se Peter do të demonstrojë aftësitë e tij të shkruarit për turistët gjatë Festivalit Pranveror i cili organizohet nga ky kopsht.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Luani i detit mëson të shkruajë kinezisht Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albaniansharks.albanianforum.net
 
Luani i detit mëson të shkruajë kinezisht
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Fun-
Kërce tek: