Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Diabeti ngadalëson punën e trurit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Diabeti ngadalëson punën e trurit Empty
MesazhTitulli: Diabeti ngadalëson punën e trurit   Diabeti ngadalëson punën e trurit Icon_minitimeSun Jan 25, 2009 2:37 pm

Shkencëtarët kanë krahasuar aftësitë njohëse të 41 personave me diabet tip 2, dhe 424 personave tjerë të shëndoshë.

Personat e shëndoshë (në raport me ata me diabet tip 2) kanë arritur rezultate shumë më të mira në testet e funksionit mendor, duke lënë të kuptohet që diabeti ngadalëson punën e trurit.

Dallimi më i madh në lidhje me funksionimin e trurit, te të sëmurët me diabet dhe te personat e shëndoshë, është vërejtur mbi moshën 70-vjeçare. Ndërkaq nën këtë moshë dallimi ka qenë më i vogël.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Diabeti ngadalëson punën e trurit Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albaniansharks.albanianforum.net
 
Diabeti ngadalëson punën e trurit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Shendetsi-
Kërce tek: