Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Paniku dhe ankthi, si dallohen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
xoni
antar 0%
antar 0%
xoni

Male Numri i postimeve : 46
Age : 25
Qyteti : kaqanik
Registration date : 15/01/2009

Paniku dhe ankthi, si dallohen Empty
MesazhTitulli: Paniku dhe ankthi, si dallohen   Paniku dhe ankthi, si dallohen Icon_minitimeSat Jan 24, 2009 1:50 pm

Paniku karakterizohet si një episod alarmi (frike), i cili fillon menjëherë dhe mund të zgjasë rreth gjysmë ore. Kur njeriu është në këtë fazë mund të shfaqë dridhje të trupit të pakontrollueshme, marrje fryme, rrahjet e zemrës shpejtohen, djersitet, i merren mend dhe po ashtu mund të ketë ndjesi shtrëngese në fyt apo në kraharor.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Paniku dhe ankthi, si dallohen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Shendetsi-
Kërce tek: