Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Rekomandime

Shko poshtë 
AutoriMesazh
xoni
antar 0%
antar 0%
xoni

Male Numri i postimeve : 46
Age : 25
Qyteti : kaqanik
Registration date : 15/01/2009

Rekomandime Empty
MesazhTitulli: Rekomandime   Rekomandime Icon_minitimeSat Jan 24, 2009 1:48 pm

Për parandalimin e sëmundjes së veshit duhet mbajtur një higjienë sistematike e tij.
Të shmangen qëndrimet në ambientet ku ka shumë zhurma, pasi ato çojnë në dëmtimin e daulles së veshit.
Duhet pasur kujdes të mos kruhet veshi me mjete të mprehta, që e dëmtojnë.
Përsa kohë që veshi është i sëmurë, duhet të shmanget kontakti me ujin.
Kur i sëmuri ndien dhembje të forta dhe të padurueshme, duhet të konsultohet menjëherë me mjekun.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rekomandime
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Shendetsi-
Kërce tek: