Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Filmi i Pitt udhëheq nominimet për Oskarë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf


Male Numri i postimeve : 822
Age : 41
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Filmi i Pitt udhëheq nominimet për Oskarë Empty
MesazhTitulli: Filmi i Pitt udhëheq nominimet për Oskarë   Filmi i Pitt udhëheq nominimet për Oskarë Icon_minitimeFri Jan 23, 2009 12:23 pm

Filmi i Brad Pitt, "The Curious Case Of Benjamin Button" dhe filmi "Frost/Nixon" udhëheqin nominimet nga Academy Awards 2009.

Pitt është nominuar në kategorinë e aktorit më të mirë, ku do të konkurrojë përballë Frank Langella (“Frost/Nixon”), Sean Penn (“Milk”), Mickey Rourke (“The Wrestler”) dhe Richard Jenkins (“The Visitor”).

“The Curious Case Of Benjamin Button” është i nominuar edhe në kategorinë për filmin më të mirë së bashku me “Slumdog Millionaire”, “The Reader”, “Frost/Nixon” dhe “Milk”.

Partnerja e Brad Pitt, Angelina Jolie, është e nominuar për çmimin e aktores më të mirë për rolin e saj në filmin “Changeling”, ndërsa konkurrente do t’i ketë: Kate Winslet (“The Reader”), Anne Hathaway (“Rachel Getting Married”), Meryl Streep (“Doubt”), Melissa Leo (“Frozen River”).

Aktori i ndjerë Heath Ledger do të konkurrojë në rolin më të mirë dytësor për rolin e Jokerit në filmin “The Dark Knight” përballë Josh Brolin (“Milk”), Robert Downey Jr. (“Tropic Thunder”), Philip Seymour Hoffman (“Doubt”) dhe Michael Shannon (“Revolutionary Road”).

Nominimet janë bërë publike në një konferencë për shtyp të enjten në Los Angeles nga aktori më i mirë i vitit 2007, Forest Whitaker. Ndarja e çmimeve Oskar do të mbahet më 22 shkurt në Los Angeles.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Filmi i Pitt udhëheq nominimet për Oskarë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» “Benjamin Button” ka ndryshuar jetën e Pitt
» Brad Pitt quhet ‘i shёmtuar’
» Pitt ёshtё babai mё i mirё
» Pitt: Plakja nuk më frikon, vdekja po
» Jolie ka frikë se Pitt nuk ёshtё i përkushtuar

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: V.I.P & Show Biz-
Kërce tek: