Albania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Montgomery: Administrata e re më e ashpër ndaj Serbisë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf


Male Numri i postimeve : 822
Age : 41
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Montgomery: Administrata e re më e ashpër ndaj Serbisë Empty
MesazhTitulli: Montgomery: Administrata e re më e ashpër ndaj Serbisë   Montgomery: Administrata e re më e ashpër ndaj Serbisë Icon_minitimeWed Jan 21, 2009 5:24 pm

William Montgomery, ish-ambasador amerikan në Kroaci dhe Serbi konsideron se me gjithë praninë e shumë personaliteteve nga administrata e Clintonit në administratën e Obamas, vazhdimësia e politikës së jashtme të Bushit ndaj Ballkanit perëndimor në esencë nuk do të ndryshojë.

"Mendoj se nuk do të ketë ndryshime esenciale. Në establishmentin e Shteteve të Bashkuara, që krahas presidentit përfshin edhe State Departamentin, Kongresin dhe përfaqësuesit e demokratëve dhe republikanëve, ekziston koncenzus kur bëhet fjalë për qëndrimin ndaj Ballkanit. Rrjedhimisht nuk mendoj se do të ketë ndryshime", ka thënë Mongomery për Radion Evropa e Lirë.

Sipas tij, ndoshta do të ketë ndryshime në formë, por jo në esencë. “Për shembull mund të ndodhë të emërohet ndonjë emisar special për zgjidhjen e çështjeve të mëdha në Kosovë dhe Bosnjë", tha ai.

I pyetur se çfarë qëndrimi do të kenë Hillary Clinton dhe Joseph Biden ndaj Ballkanit, Montgomery është shprehur: "Kisha për të thënë se Joseph Biden sipas të gjitha gjasave do të ketë qëndrim më të ashpër ndaj Serbisë"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://albaniansharks.albanianforum.net
 
Montgomery: Administrata e re më e ashpër ndaj Serbisë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Knaus: Kosova është kusht për anëtarësimin e Serbisë në BE
» Han: Dua fitore ndaj Maltës
» Rezistent ndaj goditjeve
» E perditshmja As dhe “kurthi” ndaj Kakas…
» Gazi, Putin: BE, masa ndaj Ukrainës

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Info & Lajmërime-
Kërce tek: