Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ulni shtypjen me çaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
T3chn1calWolf
Admin
Admin
T3chn1calWolf

Male Numri i postimeve : 822
Age : 37
Qyteti : ne Form :P
Registration date : 07/01/2009

Ulni shtypjen me çaj Empty
MesazhTitulli: Ulni shtypjen me çaj   Ulni shtypjen me çaj Icon_minitimeSun Jan 18, 2009 8:27 pm

Një studim i ri njofton se çaji i hibiskusit ul shtypjen e gjakut te personat të cilët kanë hipertension ‘të lehtë’.

Në studim kanë pjesë 65 vullnetarë të moshave, ndërmjet 30 dhe 70 vjeç, me shtypje të gjakut lehtësisht të rritur.

Gjatë gjashtë javësh, gjysma e participantëve kanë pirë nga tre gota çaj të hibiskusit në ditë, ndërsa gjysma tjetër kanë konsumuar placebo.

Rezultatet kanë treguar se shtypja e gjakut ishte zvogëluar dukshëm te grupi i participantëve të cilët kishin pirë çaj të hibiskusit.

_________________
"Kush i largon një besimtari një brenga nga brengat e dynjasë, Zoti do ia largojë brengat e botës tjetër."
Ulni shtypjen me çaj Logo10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://albaniansharks.albanianforum.net
 
Ulni shtypjen me çaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Shendetsi-
Kërce tek: