Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Opsioni që Googlet i kushton 110 milionë dollarë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorOpsioni që Googlet i kushton 110 milionë dollarë Empty
MesazhTitulli: Opsioni që Googlet i kushton 110 milionë dollarë   Opsioni që Googlet i kushton 110 milionë dollarë Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 4:49 pm

A e keni vërejtur opsionin në makinën e kërkimit të Googlet – I'm feeling lucky? Ky opsion ju dërgon drejtpërdrejt në rezultatin e parë të kërkimit, mirëpo duke marrë parasysh që brenda tij nuk përfshihen edhe reklamat ...

Google, për këtë opsion humb hiç më pak se 110 milionë dollarë në vit. Pyetja është: pse dreqin e lejon Google këtë opsion bukur bizar kur humbë para shumë të majme? Përgjigjja zyrtare nga Google përafërsisht është: nuk është esenca vetëm tek paratë.

Në fakt, para shumë kohës, Google kishte provuar të largonte këtë opsion, mirëpo shfrytëzuesit ishin ankuar që Google nuk ishte më i njëjtë, andaj e kishin kthyer shumë shpejt.

“Nuk dëshirojmë të bëhemi për së tepërmi korporativ dhe nuk e kemi për qëllim vetëm përfitimin”, ka pohuar zëvendës-kryetarja e njësisë për kërkim, Marissa Mayer.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Opsioni që Googlet i kushton 110 milionë dollarë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: