Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Vuzix iWear - kinema e xhepit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 30
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Vuzix iWear - kinema e xhepit Empty
MesazhTitulli: Vuzix iWear - kinema e xhepit   Vuzix iWear - kinema e xhepit Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 1:12 pm

Vuzix iWear - kinema e xhepit Vuzix-iwear-av920-2Kompania Vuzix ka paraqitur një komplet interesant të shtojcave për kompletin iWear (nën emërtimin AV230) i cili shërben për shikimin e video përmbajtjeve personale.
Në të njëjtën kohë, është bërë e njohur se iWear në të ardhmen do të jetë kompatibil me disa nga telefonat më të shitur dhe më të popullarizuar, siç janë: HTC Touch Pro, LG Viewty, Nokia 6500, N95 e N96, Samsung Innov8 e Omnia, si dhe Apple iPhone e iPod Touch.

Shtojcat për iWear përfshijnë syzet speciale të cilat krijojnë ekranin virtual, së bashku me zmadhuesit dhe dëgjueset e integruara. Fotografia krijohet praktikisht para syve të përdoruesit, derisa ka madhësi prej 62 inçësh.

Kjo paraqet kinemanë e xhepit të llojit të vet, ku fotografinë e shihni nga largësia prej tri metrash. Krejt është e plotësuar me dëgjuese, prandaj ofron kënaqësi të plotë në video dhe audio përmbajtjet.

Shitja e Vuzix iWear fillon gjatë këtij muaji, derisa çmimi i kompletit do të jetë rreth 200 dollarë amerikanë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vuzix iWear - kinema e xhepit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: