Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 700 filma dhe 100.000 këngë në një CD!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 30
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

700 filma dhe 100.000 këngë në një CD! Empty
MesazhTitulli: 700 filma dhe 100.000 këngë në një CD!   700 filma dhe 100.000 këngë në një CD! Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 1:08 pm

Paramendoni një CD në të cilin mund të vendosni madje 700 filma në formatin DivX, apo 100.000 këngë të preferuara në formatin MP3! e tani nuk keni nevojë të paramendoni sepse një CD i tillë është paraqitur.
Kompania Pioneer ka paraqitur në panairin "Eco-Products Exhibition 2008" në Tokio diskun transparent i cili mund të ofrojë 500 gigabajt hapësirë të dhënave.

Prototipi i cili është paraqitur mund të krahasohet me 714 CD prej 0.7 GB apo 106 DVD disqe prej 4.7 GB, respektivisht 20 Blu-ray disqeve prej 25 gigabajt.

Kapaciteti i disqeve të këtilla, nëse do të gjenden në prodhimin komercial, është mundësia e ruajtjes së 700 filmave, respektivisht 100.000 këngëve MP3.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
700 filma dhe 100.000 këngë në një CD!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: