Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Paraqitet Concept S60

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 30
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Paraqitet Concept S60 Empty
MesazhTitulli: Paraqitet Concept S60   Paraqitet Concept S60 Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 12:25 pm

Paraqitet Concept S60 2009%20s40-s60-thumb

Përkundër krizës jashtëzakonisht të rëndë në të cilën është gjendur “babai” i Volvos, prodhuesi amerikan Ford, kompania suedeze vazhdon me projektet e nisura më herët. I fundit në vargun e tyre është Concept S60.
Pas linjës tërheqëse kupe të Concept S60 qëndron emri i Steve Martin, udhëheqësit 44-vjeçar të dizajnit në Volvo, i cili është bërë i famshëm me modelin XC60.

Të dyja modelet pothuajse në tërësi janë zhvilluar në kompjuter, derisa Martin pohon se epoka e dizajnit katror për Volvon tashmë i takon të së kaluarës.


Së bashku me pamjen e shkëlqyeshme, ky studim veçanërisht i thekson zgjidhjet e avancuara të sigurisë dhe ato teknologjike për të cilat në Volvo thonë se sigurisht do të paraqiten edhe në prodhimin serik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Paraqitet Concept S60
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: