Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 10 Lufterat me te gjata ne historine boterore!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 30
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

10 Lufterat me te gjata ne historine boterore! Empty
MesazhTitulli: 10 Lufterat me te gjata ne historine boterore!   10 Lufterat me te gjata ne historine boterore! Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 12:08 pm

1.Lufta 100 vjeqare............ .............. France & Angli 1337-1453 (116 vite)

2.Lufta Greko-Persiane..................... Greqi & Persi 499-448 p.e.r (51 vite)

3.Lufta e Trendafileve....... ................ Lankaster & Angli 1455-1485 (30 vite)

4.Lufta Katolike & Protestante........ ... Angli 1618-1648 (30 vite)

5.Lufta e Dyte e Peleponezit........ ...... L.Pel & L.e.Deliane 432-404 p.e.r (28 vite)

6.Lufta Punike............. ................... .. Roma & Kartagjena 264-241 p.e.r (23 vite)

7.Lufta e Napolonit.......... .................. Franca & Te tjeret 1792-1815 (23 vite)

8.Lufta e dyte e madhe veriore........... Rusia & Suedia 1700-1721 (21 vite)

9.Lufta e Vietnamit.......... ................... V.Jugor & V.Verior 1957-1975 (18 vite)

10.Lufta e ll Punike ................... ......... Roma dhe Kontagjena 219-202 p.e.r (17 vite)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
10 Lufterat me te gjata ne historine boterore!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Teknologjia Botrore-
Kërce tek: