Albania

...:::Forum...:::
 
ForumportalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ulçera, si mund të frenohen dhimbjet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
w1ll1am$
S.MODERATOR
S.MODERATOR
w1ll1am$

Male Numri i postimeve : 908
Age : 30
Qyteti : kaqanik
Registration date : 14/01/2009

Ulçera, si mund të frenohen dhimbjet Empty
MesazhTitulli: Ulçera, si mund të frenohen dhimbjet   Ulçera, si mund të frenohen dhimbjet Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 7:59 pm

Personat më të prekur nga sëmundja sëmundja e ulçerës në stomak janë pikërisht meshkujt. Ende nuk dihet shkaku i vërtetë i shfaqjes së saj. Por meqenëse ulçera në më të shumtën e rasteve është e pranishme te personat, që konsumojnë pije alkoolike, mendohet se mund të jetë kjo arsyeja pse ajo është më e përhapur te meshkujt.
Njerëzve që vuajnë nga ulçera në stomak nuk u rekomandohet të pijnë kafe. Konsumimi i saj do të ishte e dëmshme për shëndetin e tyre. Gjithashtu, nuk u këshillohet përdorimi i aspirinave. Njerëzit që konsumojnë alkool dhe që vuajnë nga kjo sëmundje duhet të tregojnë një kujdes të veçantë. Alkooli i marrë me aspirinën ose analgjezikë të ngjashëm rrit rrezikun për gjakrrjedhje nga stomaku.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ulçera, si mund të frenohen dhimbjet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Albania :: Te rejat e fundit :: Shendetsi-
Kërce tek: